Miért nem emlékszünk szinte semmire az életünk legelső éveiből
A legtöbb ember számára az élet első három-négy éve egyfajta ködös folt, amelyből csak véletlenszerű, mozaikszerű képek maradnak meg. Bár a szüleink rengeteg történetet mesélnek erről az időszakról, a valódi, belső megéléseinket szinte teljesen elnyeli a felejtés. Ezt a jelenséget a tudomány infantilis amnéziának nevezi, és évtizedek óta foglalkoztatja a pszichológusokat és az agykutatókat egyaránt. […]
TELJES CIKK